/
/
آپارات در بین 50 سایت پر بازدید الکسا قرار گرفت
درباره نویسنده
اشتراک گذاری
مطالب بیشتر
رفتن به ابتدای صفحه
آپارات پر بازدیدترین سایت ایران

آپارات پر بازدیدترین سایت الکسا با ماهیت ایرانی است

آپارات در بین 50 سایت پر بازدید الکسا قرار گرفت

به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سایت الکسا به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراجع رتبه‌بندی، پر مخاطب‌ترین وب‌سایت‌های جهان را اعلام می‌کند و یک استارتاپ ایرانی هم در بین ۵۰ سایت پر بازدید الکسا قرار دارد.

 وب‌سایت الکسا در سال 1996 راه‌اندازی شد. نام این سایت مرتبط با «کتابخانه اسکندریه مصر» به عنوان یکی از بزرگترین اماکن علم و دانش است. «بروستر کیل» و «بروس گلیت» 3 سال بعد از پایه‌گذاری این وب‌سایت، آن را به شرکت آمازون فروختند.

الکسا وظیفه آنالیز ترافیک وب‌سایت‌ها را بر عهده دارد؛ و می‌تواند سایتها را براساس تعداد بازدید کاربران، رتبه‌بندی کند. در واقع الکسا اطلاعات ترافیک دیتا را از سراسر جهان جمع ‌آوری کرده و با آنالیز آنها به مخاطب خود اعلام می‌کند در هر کشور و در کل دنیا پربازدیدترین سایت‌های جهان کدامند. البته اطلاعات تکمیلی دیگری هم در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.

رتبه الکسا همواره مورد توجه کارشناسان سئو بوده است. چرا که در الکسا، همه سایت‌های جهان با هم مقایسه می‌شوند و رتبه جهانی و کشوری آنها به لحاظ تعداد مخاطب تعیین می‌شود؛ البته این رتبه‌بندی‌ها دائما در حال به روز رسانی هستند و ممکن است در زمانی که شما این متن را می‌خوانید دچار تغییر شده باشند.

در حال حاضر پر بازدیدترین سایت جهان، گوگل است. البته طبیعی است که میزان مراجعات مردمی در جهان به موتورهای جستجو بیش از سایر سایت‌ها باشد؛ اما موتورهای جستجوی بسیاری در جهان وجود دارند و تنها برخی از آنها در بین 50 سایت پر بازدید جهان قرار دارند؛ این سایت‌ها به جز اینکه موتور جستجو باشند، خدمات متنوع دیگری هم ارائه می‌دهند.

آپارات؛ رتبه اول ایران و پنجاهم جهان در رده‌بندی الکسا

الکسا مرجع رده بندی سایت های جهان است

اما در بین سایت‌های پر مخاطب جهانی، یوتیوب به عنوان یک سامانه اشتراک ویدیو در رتبه دوم قرار دارد؛ و این نشان می‌دهد مخاطبان امروز بیشتر به دنبال محتواهای تصویری می‌گردند. به دلیل سیاست مخاطب محور این سایت، امکان بارگذاری هر ویدیویی در آن وجود دارد و همین موضوع باعث انتشار محتواهای خلاف اخلاق در یوتیوب شده و به همین دلیل دسترسی به آن در کشور مسدود است. برای جایگزینی این سایت، استارتاپ‌های داخلی شروع به فعالیت در این زمینه کردند؛ و حالا آپارات به عنوان یک سایت اشتراک ویدیویی بعد از گوگل، دومین سایت پر بازدید الکسا برای مخاطب‌های ایرانی است.

جالب است بدانید آپارات به عنوان یک استارتاپ داخلی در بین 50 سایت پر بازدید الکسا قرار گرفته است؛ و وقتی شما صفحه 50 سایت برتر جهان را در الکسا باز می‌کنید با نام آپارات مواجه می‌شوید. این استارتاپ توانسته به رکورد یک میلیارد و دویست میلیون پخش ویدیو در ماه برسد. و البته در بین کشورهای هم‌زبان مانند افغانستان هم به رتبه بالایی رسیده است. به عنوان مثال در رتبه‌بندی الکسا برای کشور افغانستان، استارتاپ آپارات در رتبه یازدهم است.

در بین سایت‌‌های پر بازدید الکسا بیشترین آمار مربوط به موتورهای جستجو، سایت‌های اشتراک ویدیو و محتوا، سایتهای مخصوص خرید و فروش، شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات است؛ همین ترکیب محتوایی برای سایت‌های پر مخاطب داخلی هم وجود دارد.

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

شهریار نوبهار

شهریار نوبهار در سال‌های گذشته مشغول کار در رسانه‌های مختلف کاغذی و آنلاین بوده. او خودش را دانشجوی همیشگی علوم ارتباطات می‌داند و به نظرش فوتبال زیباترین اختراع و پدیده‌‌ی انسانی است. سر آلکس فرگوسن و جف بزوس هم شخصیت‌های مورد علاقه‌اش هستند.

جدیدترین مطلب

مطالب مرتبط