/
/
بخش بندی ویدیوها؛ یک قابلیت جدید در آپارات
درباره نویسنده
اشتراک گذاری
مطالب بیشتر
رفتن به ابتدای صفحه
بخش-بندی-ویدیو

با کمک این ویژگی می‌توانید ویدیوهای خود را به چند کلیپ کوچک‌تر بخش ‌بندی کنید

بخش بندی ویدیوها؛ یک قابلیت جدید در آپارات

بخش بندی ویدیوها قابلیت جدیدی است که توسط تیم توسعه ‌دهنده آپارات به این محصول اضافه شده ‌است. با کمک این ویژگی می‌توانید ویدیوهای خود را به چند کلیپ کوچک‌تر بخش ‌بندی کنید.
این قابلیت جدید مزایای مختلفی برای شما دارد. به عنوان مثال می‌توانید:
– در توضیحات ویدیوی خود به بخش خاصی از ویدیو اشاره و این قسمت را به ویدیو لینک کنید.
– نظر کاربر را به بخش‌های خاصی از محتوای خود جلب کنید تا در زمان کاربر صرفه‌جویی کنید.
برای مثال یک ویدیوی آنباکسینگ یک دستگاه موبایل را فرض کنید، این ویدیو ممکن است از بخش‌های مختلفی مانند: بررسی لوازم جانبی، مشخصات سخت‌افزاری، ویژگی‌های نرمافزاری، مقایسه با رقبا و جمع ‌بندی تشکیل شدهباشد. شما می‌توانید در توضیحات عبارتی در مورد «مشخصات سخت‌افزاری» به صورت لینک داشته ‌باشید که کاربر با زدن روی آن دقیقا به بخش مشخصات سخت‌‌افزاری در ویدیو لینک شود.
ارجاع مستقیم به هرکدام از این بخش‌ها برای کاربرانی که دقیقا به دنبال بررسی یک مورد خاص هستند، این امکان را میدهد تا آن‌ها دقیقا به نکات مهمی از ‌ویدیو که مدنظر شماست وصل شوند. این ارزش افزوده ایجاد شده می‌تواند در کنار سایر قابلیت‌های جدید آپارات، در نهایت به افزایش کلی تعداد مخاطبان و همچین نرخ بازگشت مخاطبان به کانال شما منجر شود. این ویژگی جدید آپارات در خیلی از موضوعات می‌تواند ابزار تاثیر ‌گذاری باشد: 
  • در فصل ‌بندی ویدیوهای آموزشی.
  • نشان ‌دادن دیالوگ‌های مهم یا احساسی که دوست دارید کاربر آن را حتما ببیند. 
  • جدا کردن بخش مهمی از یک مصاحبه، کنفرانس یا نشست خبری
  • خرد کردن مستندهای طولانی به بخش‌های کوچک‌تر
همچنین بخش بندی ویدیوها مورد توجه موتور جستجوی گوگل است و در حال حاضر به صورت محدود بر روی ویدیوهای خاص نمایش ویژه‌ای به این ویدیوها می‌دهد که باعث بالا رفتن نرخ کلیک و افزایش احتمال کلیک روی نتیجه می‌شود. علاوه بر این، درآینده ویدیوهایی که از این قابلیت استفاده می‌کنند، توسط الگوریتم پیشنهاد ویدیویی آپارات هم مورد توجه خواهند گرفت؛ و به دلیل تجربه خوبی که این بخش ‌بندی کردن ویدیوها برای کاربر ایجاد می‌کنند، شانس دیده‌شدن در این ویدیوها بالاتر می‌رود.
بخش بندی کردن ویدیو در آپارات

چطور یک ویدیو را در آپارات بخش ‌بندی کنیم؟ 

برای اینکه بتوانید از این قابلیت در آپارات استفادهکنید، کافیست نام بخش مورد نظر به همراه زمان شروع این بخش را در توضیحات ثبتکنید. با وارد کردن اطلاعات بخش‌ها با این فرمت میتوانید نتیجه بخش‌بندی شدن ویدیو را روی ویدیوی خود مشاهده کنید. به تصویر زیر دقت کنید و در قسمت توضیحات ویدیو زمان و اسم بخش‌ها را دقیقا مانند کادر زیر وارد کنید:
بخش‌بندی ویدئو در آپارات
درنهایت ویدیوی شما به طور خودکار به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود. همچنین می‌توانید این تقسیم‌ بندی را روی پخش ‌کننده و همچنین داخل توضیحات مشاهده کنید.
نمایش بخش بندی روی ویدیو

چشم‌انداز سئو برای بخش ‌بندی ویدیوها

اخیرا گوگل نمایش این نوع از کلیپ‌ها را برای ویدئوهای آپارات نیز فعال کرده است. 

نمایش قابلیت بخش‌بندی ویدئوهای آپارات در گوگل

چشم‌انداز سئو برای بخش‌بندی ویدیوها
 با توجه به شانس زیاد این نوع نمایش در نتایج جستجو پیشنهاد میکنیم از این ویژگی در زمان بارگذاری ویدئو استفاده کنید. این قابلیت به خصوص در ویدیوهای آموزشی در نمایش ویدیو روی نتایج گوگل بسیار اثرگذار است. علاوه ‌بر این وب‌ سایت آپارات اطلاعات بخش ‌بندی شدن ویدیوها را به صورت نشانه‌گذاری استاندارد (schema) برای گوگل قابل‌ درک میکند؛ و این موضوع می‌تواند به بهبود درک گوگل از قسمت‌های مختلف ویدیو شما و افزایش شانس بازدید آن کمک بسیاری بکند.
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
حمید خوش دست

حمید خوشدست

متخصص سئو در صبا ایده و علاقه‌مند به بازاریابی دیجیتال. سرگرم کشف فرصت‌های جدید برای افزایش فروش آنلاین. دائم در حال آموختن و آموزش😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطلب

مطالب مرتبط