/
/
/
ویدئو مارکتینگ چیست؟
درباره نویسنده
اشتراک گذاری
مطالب بیشتر
رفتن به ابتدای صفحه
ویدئو مارکتینگ چیست

ویدئو مارکتینگ چیست؟

انسان‌ها از زمان‌های بسیار دور برای برقراری ارتباط با یکدیگر از تصاویر استفاده می‌کردند، نقوشی که انسان‌های اولیه در غارها می‌کشیدند، شاهدی برای اولین تلاش‌های انسان جهت برقراری ارتباط تصویری بود. اما امروزه این ارتباط تصویری دست‌خوش تغییرات زیادی شده است، این نقوش در طی سال‌های اخیر رفته رفته پیشرفت کرده تا امروز شاهد فیلم‌های چند بعدی با جلوه‌های ویژه‌ی پیچیده هستیم.

از نقوش انسان‌های اولیه در غارها گرفته تا فیلم‌های سراسر جلوه‌های ویژه‌ی امروزی، همگی مجموعه‌ای از تصاویر برای انتقال مطالب مختلف هستند. اگر یک تصویر، می‌تواند گویای هزاران کلمه باشد، تصور کنید یک ویدئو چقدر حرف برای گفتن دارد! بر اساس گزارش موسسه فراستر  (Forrester Research) تماشای یک ویدئو یک دقیقه‌ای، تاثیر بیشتری از خواندن 1.8 میلیون کلمه را دارد، یعنی چیزی معادل 3600 صفحه!

در اصل همین امر پایه‌ و اساس ویدئو مارکتینگ را می‌سازد. بازاریابی ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی دیجیتال است، روشی که کسب و کارها برای انتقال پیام مورد نظرشان به مخاطبان، در جهت رسیدن به اهداف مختلف استفاده می‌کنند.

رفته رفته، با رشد قدرت ویدئو در جهان بازاریابی، اهمیت آن نیز در میان بازاریابان افزایش پیدا کرد، در ادامه این مقاله به توضیح بیشتر این نوع مارکتینگ محبوب و انواع آن پرداخته‌ایم.

آموزش مارکتینگ

مفهوم ویدئو مارکتینگ چیست؟

ویدئو مارکتینگ در اصل به معنی ساخت ویدئو برای معرفی کسب‌وکار، محصول یا خدمات به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم است! در اصل هر محتوای ویدئویی که به کسب و کارها جهت رشد یا افزایش آگاهی مخاطب کمک کند، می‌تواند در بخش ویدئو مارکتینگ قرار بگیرد.

ویدئو مارکتینگ به دلیل تاثیرگذاری بالایی که روی مخاطب دارد، در سال‌های اخیر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. این روزها صاحبان کسب و کارها و دیجیتال مارکترها جهت جذب و نگه‌داری مخاطب، تبدیل او به مشتری و در نهایت افزایش فروش، از بازاریابی ویدئویی بیشتر از قبل استفاده می‌کنند.

تبلیغات ویدئویی از کجا شروع شد؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، تاریخچه ویدئو مارکتینگ به مدت‌ها پیش از پیداش اینترنت برمی‌گردد، در اصل می‌توان تمام تبلیغات تلوزیونی را بخشی از ویدئو مارکتینگ نسل اول دانست. حدودا 80 سال پیش یعنی در سال 1941 شرکت ساعت سازی “بولووا” برای اولین بار از سیستم تبلیغات ویدئویی برای تبلیغ کالای خود در شبکه‌ی تلوزیونی نیویورک طول بازی یانکی‌ها استفاده کرد.

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید هزینه‌ی این تبلیغات برای شرکت بولووا چیزی حدود 4$ بود.

چرا باید از این مارکتینگ استفاده کنیم؟

کافیست برای دیدن یک مسابقه فوتبال یا پیگیری اخبار، تلویزیون را روشن کنید تا با هجوم تبلیغات تلویزیونی مواجه شوید که گاهی به طرز چشمگیری وایرال و به تکه کلام و سرگرمی مردم تبدیل می‌شود و گاهی هم به میوت کردن یا خاموش‌کردن تلویزیون می‌انجامد.

تبلیغات تلویزیونی تنها یک نمونه از انواع ویدئو مارکتینگ برای جلب‌توجه مخاطب و کسب درآمد بیشتر در دنیای مدرن امروزی است.

همینجا باید به این نکته اشاره کنیم که ویدئو مارکتینگ از تبلیغات ویدئویی متفاوت است. در اصل ویدئو مارکتینگ فراتر از ویدئوهای صرفا تبلیغاتی است و می‌تواند شامل محتوای آموزشی یا سرگرمی یا هر دست محتوایی که به پیش‌برد اهداف برند شما کمک می‌کند، باشد.

ویدیو مارکتینگ

مارکتینگ ویدئویی را از کجا شروع کنم؟

برای شروع ویدئو مارکتینگ کارهای زیادی وجود دارد که باید انجام دهید. در ابتدای امر مانند هر پروژه موفق دیگری، شما باید آنچه را که می‌خواهید انجام دهید برنامه‌ریزی کنید. سپس پرسونای خود را مشخص کنید؛ اینکه برای چه طیف مخاطبانی ویدئوی خود را می‌سازید، از اهمیت بالایی برخوردار است. بعد از آن نوبت چگونگی ساخت ویدئوها می‌رسد، از نوشتن محتوای ویدئو تا ضبط و ادیت آن باید به‌صورت اصولی و حرفه‌ای انجام شود و در پایان انتشار و ارزیابی محتوای تولید شده در یک پلتفرم کارآمد و در زمان درست، آخرین مرحله از فرایند ویدئو مارکتینگ برای رسیدن به نتیجه موردنظر شما است. در اینجا به ترتیب هریک از این موارد را به طور کامل شرح خواهیم داد.

1. هدف من از ویدئو مارکتینگ چیست؟

تعیین هدف یک گام اساسی قبل از شروع هر کاری است. مشخص کنید که می‌خواهید با ساخت ویدئوهای خود به چه چیزی برسید. آیا بیشتر به دنبال فروش هستید؟ یا می‌خواهید فالوورهای شبکه‌های اجتماعی خود را افزایش دهید؟ برای شما حفظ بیشتر مشتریان اهمیت دارد یا جذب مشتریان جدید؟

در مورد اهداف باید صریح باشید؛ زیرا اهداف مختلف با استراتژی‌های متفاوت پشتیبانی می‌شوند و نتایج متفاوتی تولید می‌کنند. به عنوان مثال برای افزایش فروش، ممکن است لازم باشد یک ویدئوی دمو از محصولات خود یا معرفی محصولاتتان بسازید. برای بازاریابی ویروسی، ممکن است نیاز به ایجاد یک تبلیغات هوشمندانه یا یک کمپین در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ‌های اختصاصی و یک سری فیلم داشته باشید.

2. مخاطب ویدئوهای من کیست؟

این که بدانید برای چه کسانی بازاریابی می‌کنید، کلید اصلی یک کمپین موفق است. تعیین مخاطب هدف به شما کمک می‌کند تا بفهمید با چه کسانی صحبت می‌کنید و به چه چیزهایی علاقه دارند.

مخاطبان هدف در ویدئو مارکتینگ افرادی هستند که ویدئو برای آنها ساخته می‌شود. آنها می‌توانند مشتریان فعلی شما، مشتریان آینده یا افراد دیگری باشند که بر تصمیمات مشتریان شما یا مشتریان احتمالی تأثیر می‌گذارند. دانستن بازار هدف مهم است زیرا به شما در توسعه پیام ویدئو کمک می‌کند.

3. چطور یک ویدئو باکیفیت تولید کنم؟

حالا نوبت اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش ویدئو مارکتینگ یعنی ساخت ویدئو می‌رسد. برای این کار شما دو گزینه پیش رو دارید؛ ساخت ویدئو را خودتان انجام دهید، یا از یک آژانس بازاریابی یا یک شرکت تولید ویدئو کمک بگیرید.

با انتخاب گزینه اول، شاید در ابتدا ساخت ویدئو برای شما کار سخت و چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما بهتر است یک راز کوچک را با شما در میان بگذاریم: اولین ویدئوی شما قرار است بدترین فیلم شما باشد. عجله نکنید، اگر هر ویدئو نسبت به فیلم قبلی شما بهتر شود، منطقی است که اولین ویدئوی شما بدترین فیلم شما باشد، درست است؟

پس با خیال راحت و بدون استرس و نگرانی شروع به ساخت ویدئو کنید. ابتدا ایده خود را به شکل خلاقانه‌ای بنویسید و بعد روی تجهیزات خوب برای فیلم‌برداری، صدا و نورپردازی سرمایه‌گذاری کنید.

 • برای فیلم‌برداری بهترین گزینه داشتن یک دوربین عکاسی حرفه‌ای است. البته اگر در مراحل اولیه هستید، یک تلفن هوشمند باکیفیت تصویر بالا، کار شما را به‌خوبی انجام می‌دهد اما به یاد داشته باشید که در هنگام ضبط ویدئو از سه‌پایه استفاده کنید تا تصاویر شما متزلزل نشوند. بعد از ضبط ویدئو، آن را با برنامه‌های ادیت ویدئو ویرایش کنید.
 • برای نورپردازی اگر در محیطی با نور کم هستید، از نور و روشنایی روز، کنار یک پنجره آفتاب‌گیر استفاده نمایید و در صورت لزوم تجهیزات نورپردازی مثل رینگ لایت و نور مصنوعی تهیه کنید.
 • کیفیت صدا هم یکی از مهم‌ترین فاکتورهای ساخت ویدئو است، مطمئن شوید که صدا در ویدئوی شما واضح و به‌راحتی قابل شنیدن است. اگر صدای دوربین مبهم است می‌توانید یک میکروفون حرفه‌ای خریداری کنید.

اما با انتخاب گزینه دوم یعنی آژانس بازاریابی یا شرکت تولید ویدئو، آنها با داشتن تجربه بالا و استفاده از تجهیزات حرفه‌ای کار را راحت می‌کنند ویدئوهایی باکیفیت بالا برای شما تهیه می‌کنند.

مارکتینگ

4. کجا ویدئو خود را منتشر کنم؟

ممکن است هرگز “لحظه موعود” برای ارسال اولین ویدئوی شما فرا نرسد، بنابراین زمان را از دست ندهید و فقط شروع کنید. پلتفرم‌های مختلف ویدئویی، ارزش پیشنهادی متفاوتی دارند. درحالی‌که برخی به شما امکان می‌دهند ویدئوهای خود را به‌صورت یکپارچه در سیستم‌عامل‌های مختلف قرار دهید، برخی از آنها برای SEO عالی هستند و برخی به شما کمک می‌کند تا افراد را در رسانه‌های اجتماعی هدف قرار دهید. برای این منظور شما می‌توانید از آپارات برای میزبانی و به‌اشتراک‌گذاری فیلم‌های خود استفاده کنید.

5. چطور ویدئو خود را ارزیابی کنم؟

اگر می‌خواهید تلاش و زحمات خود را در ویدئو مارکتینگ به‌سرعت بهبود بخشید، ضروری است که محتواهای جدید بارگذاری شده را مورد بررسی قرار دهید و عملکرد ویدئوهای قبلی را ارزیابی کنید. وقتی متوجه شوید چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند، بزرگ‌ترین دستاورد برای ارتقای ویدئوهای خود را به دست آورده‌اید. البته با توجه به اینکه چه استراتژی را برای انجام تبلیغات در نظر گرفته‌اید، ارزیابی شما ممکن است متفاوت باشد، برای مثال ممکن است شما بر اساس CPI یا هزینه به ازای نمایش کمپنی را طراحی کرده باشید و یا ممکن است بر اساس CPC یا میزان نرخ کلیک ویدئو تبلیغاتی‌تان بودجه مشخص کرده باشید، ما در اینجا چند راهکار برای ارزیابی محتوا ارائه می‌دهیم.

 • ابزار داشبورد

داده‌ها برای ویدئو مارکتینگ به همان اندازه برای بازاریابی سنتی ضروری هستند. ابزار داشبورد یا ردیاب، روشی قدرتمند برای جمع‌آوری معیارهای رسانه‌های اجتماعی شما، سنجش میزان بازگشت سرمایه (ROI) شما و بهبود تلاش‌های بازاریابی ویدئویی شما است.

هنگام انتخاب داشبورد، یکی از اصلی‌ترین مواردی که باید به دنبال آن باشید سهولت ادغام آن با کانال‌های شما است. به‌طورکلی، ساده‌ترین گزینه این است که از داشبورد ارائه شده توسط ابزار زمان‌بندی خود استفاده کنید. با این کار می‌توانید محتوا و نتایج را به‌راحتی در یک مکان مقایسه کنید.

تست A B

 • تست ویدئویی A/B

وقتی دو ویدئوی مختلف را به مخاطبان مشابه نشان می‌دهید، این تست ویدئویی A/B نامیده می‌شود و راهی است برای سنجش اینکه کدام ویدئو در رسیدن به اهداف بازاریابی شما مؤثرتر است.

آزمایش A/B با استفاده از Google Analytics نسبتاً ساده است و به شما امکان می‌دهد محتواهایی مانند متن و فیلم را با یکدیگر تعویض کنید و نتیجه را مقایسه نمایید. گزینه دیگر برای این تست، Unbounce است که به شما امکان می‌دهد چندین صفحه فرود برای آزمایش ایجاد کنید. هر دوی این موارد گزینه‌های قدرتمند تست A/B را ارائه می‌دهند.

 • پیگیری عملکرد در شبکه‌های اجتماعی

جایی که ویدئوهای خود را بارگذاری می‌کنید، بزرگ‌ترین عامل در نحوه ارزیابی نتایج است. باید توجه داشته باشید هر پلتفرم دارای ابزار گزارش با معیارهای خاص خودش است؛ بنابراین برای یکپارچه‌سازی گزارش‌ها، توصیه می‌کنیم گزارش‌هایی برای محتوای خود تهیه کنید که بر معیارهایی که بیشترین اهمیت را برای شما دارند، متمرکز هستند.

ویدیو مارکتینگ

انواع ویدئو مارکتینگ چیست؟

محتوای ویدئویی یکی از جذاب‌ترین روش‌های تولید محتوا محسوب می‌شود که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس آمار و نتایج بدست آمده در مجله نیویورک تایمز در آینده‌ای نه چندان دور استفاده از متن‌ها و نوشته‌ها منسوخ می‌شوند و محتواهای چندرسانه ای جای آن ها را می‌گیرند. از همین رو به جاست که بازایابان دیجیتالی روش‌های نوین را در استراتژی‌های خود در نظر بگیرند. برای ورود به دنیای پرهیاهوی مالتی مدیا، بازاریابی ویدئویی از قدم‌های ابتدایی است که در این مطلب می‌خواهیم بدانیم که برای ساخت یک ویدئو باید از کجا شروع کنیم؟

در قدم اول هدف و استراتژی را که برای تولید محتوای ویدئویی خود را تعریف کنید تا بدانید دقیقا برای چه هدفی قصد ویدئو مارکتینگ دارید. به طور کلی تولید محتواهای ویدئویی در 3 هدف ویدئوهای آگاهی دهنده، تعامل برانگیز و آموزشی دسته‌بندی می شوند که بنابر هدفی که در ابتدا برای خود و برندتان ترسیم کرده‌اید می‌توانید اقدام به تولید در آن زمینه کنید. حال می‌خواهیم به معرفی انواع مختلف ویدئو مارکتینگ بپردازیم:

 • بررسی محصولات

در دنیای دیجیتالی امروزی اغلب کسانی که قصد خرید یک محصولی را داشته باشند غیرممکن است که سری به اینترنت نزنند. از همین صاحبین برند در این مرحله لازم است که برای محصولات خودشان ویدئویی ها در زمینه بررسی کامل و معرفی آن تهیه کرده باشند تا بتوانند در سریع ترین زمان ممکن کسانی که احساس نیاز به کالایی را پیدا کرده اند به مشتریان خود تبدیل کنند.

توجه داشته باشید که این سبک از ویدئوهارو برای اینکه بتوانند در دید مخاطب قابل اعتمادتر به حساب بیایند بهتر است که به افراد متخصص در زمینه محصولی که دارید سپرده شود. به طور مثال اگر محصول شما آرایشی است برای اینکه بتوانید اطمینان مخاطبین خود را بدست بیاورید بهتر است که از اینفلوئسرهای فعال در حوزه آرایشی بخواهید که در مورد محصول شما اقدام به تولید ویدئوهای بررسی نمایند.

 • ویدئوهای معرفی

بهترین و مهمترین ویدئوهایی که هر محصولی به آن ها نیاز دارند ویدئوهای معرفی هستند. در این نوع از ویدئوها شما محصول خود را به با روش های مختلف می توانید معرفی کنید. نکته ای در خصوص این سبک از ویدئوها باید بدانید این است که این نوع از ویدئوها بیشتر در جهت رساندن صدای محصول جدید شما به گوش مصرف کنندگان است. پس تا می توانید جذاب و در سطح انتظار مخاطبتان اقدام به تولید آن نمایید.

 • ویدئو در خصوص قابلیت‌ها

بعد از ویدئوهایی که در خصوص بررسی و معرفی محصول خود ساختید حال نوبت به ویدئوهای جزئی‌تر می‌رسد. شما در این مدل از ویدئوها اقدام به توضیح دادن در خصوص قابلیت‌های به خصوصی که محصول شما دارند می‌کنند. به طور مثال کمپانی تولیدکننده تلویزیون ایکس ویژن می‌تواند در ویدئویی اقدام به تولید ویدئو در خصوص “نحوه اتصال موبایل به تلویزیون از طریق WiFi screen” کند. به این روش مخاطبان بیشتری را می‌تواند به سمت برند خود جذب کند و همچنین موجب وفاداری بیشتری مشتریان فعلی خودش هم شود.

 • پرسش و پاسخ

یکی دیگر از روش‌های ویدئو مارکتیگ، تولید ویدئوهای پرسش و پاسخ است. به طور مثال شما می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که سوالاتشان را برای شما بفرستند و سپس شما جلوی دوربین به تمام سوالات آن‌ها پاسخ دهید. این روش برای برندهای مصرف کننده بسیار موثر است و برای کمپانی‌های b2b پیشنهاد می‌کنیم که یک شخص از تیم شما با یک متخصص شروع به مصاحبه کند. همچنین ویدئوهایی می‌توانند در نظر مخاطبان برند شما بسیار موثر باشند و آن ها را به شما نزدیک‌تر کنند.

 • ویدئوهای انیمیشن – Animation Videos

یکی از روش هایی که می تواند باعث شود برند شما در ذهن مخاطبتان بماند، تولید ویدئوهای انیمیشنی هست. استفاده ازکاراکترهای مختلف و همچنین برقرار حس خوب در ویدئوهایتان همگی در کنار هم سبب می شوند تا مردم برند شما بهتر و راحتر به یاد بیاورند. یکی از معروف ترین برندهایی که با این کار توانسته مورد توجه مخاطبانش قرار بگیرد کمپانی Oreo است.

 • ویدئوهای تبلیغاتی – Commercial Videos

یکی از انواع روش‌های ویدئو مارکتینگ که مورد توجه اغلب برندها قرار می‌گیرد، تولید ویدئو تبلیغاتی است. این ویدئوها معمولا کمتر از 1 دقیقه هستند و در تولید آن ها باید با داستان پردازی های جذاب و هیجان انگیز کاری کنید تا نظر مخاطب را به سمت ویدئو خود جذب کنید. این ویدئوها معمولا به معرفی و تبلیغ یک محصول کاربردی می‌پردازد.

 • ویدئوهای 360 درجه Videos °360

برای کمپانی‌هایی که دارای محصول هستند، ویدئوهای 360 درجه یکی از بهترین مواردی هستند که می توانند باعث شوند کاربر با اسکرول کردن تصویر تمام قسمت‌های محصول را از زوایای مختلف مشاهده کنند. این محتوای تصویری باعث می شود مخاطب این احساس کند که به صورت فیزیکی در حال مشاهده محصول است.

 • صحبت های زنده یا سخنرانی ها

یکی از تاثیرگذارترین ویدئوهایی که می تواند برای مخاطبین برند شما تاثیرگذار باشد، ویدئوهایی از صبحت‌های زنده و یا سخنرانی‌های در حال اجرا است. این موضوع می‌تواند پویایی تیم و مجموعه شما به مخاطب بیشتر از هر ویدئوی دیگری نشان دهد. این سبک از ویدئوها را شما می‌توانید هم به صورت لایو و مستقیم از شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و هم بخش‌هایی از ویدئوهای ضبط شده را با کمی ادیت و ویرایش بر روی صفحات اجتماعی خودتان منتشر نمایید.

ویدئو بلاگ یا وی لاگ، ویدئوهایی هستند که در آن فردی روبروی دوربین می‌نشیند و شروع به ضبط ویدئو می‌نماید. در این نوع از ویدئوها معمولا افراد از تجربه‌های شخص خودشان و یا نظرتی که در مورد موضوع خاصی دارند شروع صبحت می‌کنند. این سبک از ویدئوها بیشتر در بین اینفلوئنسرها مطرح است و شما می‌توانید از آن ها بخواهید برای محصولات شما اقدام به تولید همچنین ویدئوهایی بنمایند. به این طریق افرادی که تاثیر بالایی در بین طیف وسیعی از جامعه دارند شروع معرفی کامل محصول و ارائه تجربیات شخصی خودشان در استفاده ازآن محصول می‌کنند و این در جلب اعتماد مشتریان شما بسیار موثر است.

 • فرهنگ کمپانی

اگر بتوانید با سناریوهای مختلف و در زمان‌های مناسب، از فرهنگ سازمانی جاری در مجموعه خودتان اقدام به تولید محتوای ویدئویی کنید، می‌توانید نگاه مشتریان را به سمت ارزش‌های سازمانی، اهداف و همچنین پویایی اعضای تیم شما جذب کنید. هرچقدر بتوانید ارزش‌ها و تفاوت‌هایی که در کمپانی شما وجود دارد را در تولید محتوای ویدئویی خود به نمایش بگذارید مشتریان شما وفاداری بیشتری به برند شما پیدا می‌کنند.

ویدیو مارکتینگ موفق

نمونه‌های موفق ویدئو مارکتینگ

امروزه ویدئوها بر دنیای دیجیتال تسلط دارند، هر بار که به شبکه‌های اجتماعی خود سر می‌زنید، نمونه‌ای از بازاریابی ویدئویی را مشاهده می‌کنید. در اینجا چند نمونه شناخته شده برای شما آورده‌ایم.

 • مدرسه تابستانی شهرداری تهران در آپارات:

  تابستان 99 اولین تابستان کرونایی همه ما بود، بسیاری از نوجوانان در کنار دیگر اعضای خانواده مجبور به خانه‌مانی شده بودند، این موضوع باعث شکل گرفتن ایده آموزش‌های آنلاین رایگان برای کودکان و نوجوانان سراسر کشور شد که توسط شهرداری تهران در آپارات و سایر شبکه‌های اجتماعی اجرا و مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

 • کمپین داو؛ “بهش بگو تو زیبایی”: نمی‌توان انکار کرد که” Dove” در ساختن داستان‌ها و تشویق جامعه خود برای مشارکت در آن داستان‌ها، بسیار عالی و خلاقانه عمل می‌کند.

Dove با تمرکز کمتر بر روی محصول خود و توجه بیشتر بر مأموریت خود، در ایجاد ویدئوهای احساسی که همدلی مخاطب را برانگیزد؛ موفق بوده است. این ویدئوها به آنها کمک می‌کند تا در ذهن مخاطب به‌عنوان یک برند دوست‌داشتنی و ارزش‌آفرین باقی بمانند.

 • کمپین آلویز؛ “مانند یک دختر”: مانند داو، ”Always” با ترکیب پیام‌های قدرتمند با تصویری واقع‌گرایانه به بازاریابی از مخاطبان هدف خود نزدیک شده است. در کمپین “مانند یک دختر” ، از یک توهین معروف برای جلب‌توجه شما استفاده می‌کنند و سپس گفتگو را در مورد معنی “دویدن، پرتاب کردن و مبارزه “مانند یک دختر” تغییر می‌دهند.

آنها از زمان شروع کمپین تحسین‌های زیادی دریافت کرده‌اند و از آن زمان برنده جایزه “امی”، جایزه بزرگ “کن” و جایزه “گرند کلیو” شده‌اند.

 • نایکی؛ رویای زنان دیوانه: نایکی با ساخت این ویدئو 90 ثانیه‌ای با حضور کالین کپرنیک، در برابر تبعیض جنسیتی و کلیشه‌سازی در ورزش موضع می‌گیرد.

این آگهی توسط سرنا ویلیامز روایت می‌شود و نظرات منفی در مورد بیش از حد “دیوانه” یا “احساسی” بودن زنان ورزشکار را در کنار هم قرار می‌دهد. با نمایش فیلم‌های شگفت‌انگیز برخی از ورزشکاران زن برتر جهان در ورزش‌های خود، از ژیمناستیک گرفته تا تنیس، نایکی از جنبش‌های اجتماعی و همچنین ادامه میراث خود در تشویق نسل جدید ورزشکاران به عدالت و مبارزه با تبعیض جنسیتی استفاده می‌کند.

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
یاسمن عطاری

یاسمن عطاری

همه‌ی ما نوشتن رو یاد میگیریم ولی فقط بعضی از ما عاشقش می‌شیم و من عاشق نوشتن شدم. من عاشق سفرم و با خوندن و نوشتن هر کلمه می‌تونم تو خیالم به هر جایی که می‌خوام سفر کنم حتی به تمام ناشناخته‌ها… همیشه کشف دنیاهای جدید برام جذاب بوده، می‌گن هر زبان یک دنیای جدیده و به همین خاطر تصمیم گرفتم تو دانشگاه علامه زبان اسپانیایی بخونم، زبان مردمان شاد و آهنگ‌های عاشقانه و … علاقم به سفر من رو در مقطع کارشناسی ارشد به سمت گرایش گردشگری رشته‌ی کسب و کار کشوند. من معتقدم همه‌ی ما مسافرانی هستیم که این مدت کوتاهی که در اختیارمون گذاشته شده باید تا جای ممکن یاد بگیریم، یاد بدیم و لدت ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطلب

مطالب مرتبط