/
/
/
کسب درآمد از آپارات (اینکام)؛ شریک آپارات شو!
درباره نویسنده
اشتراک گذاری
مطالب بیشتر
رفتن به ابتدای صفحه
کسب درآمد در آپارات

برنامه‌های جدید آپارات برای کسب درآمد تولید کنندگان محتوای ویدیویی

کسب درآمد از آپارات (اینکام)؛ شریک آپارات شو!

دغدغه حمایت از تولیدات ویدیویی همیشه با آپارات بوده و به روش های ساده از گذشته همیشه وجود داشته است. گاه با حمایت های مستقیم و تبلیغ محتواهای برنامه سازان تا تلاش برای جذب اسپانسر و یا گاه از طریق برنامه ای مدون و جامع با عنوان سیستم کسب درآمد آپارات.

کمی بیشتر از ۲ سال قبل، آپارات بصورت محدود و بسیار حداقلی تصمیم به افزودن امکان درآمدزایی مستقیم از تولیدات ویدیویی را گرفت و اولین سیستم درآمدزایی را بوجود آورد. اما برای شروع قطعا بسیار نابالغ بود و با مشکلات زیادی مواجه شد  و همین مشکلات، شروع مسیر جدیدی برای بهتر شدن این سیستم بود.

با رشد تولیدات ویدیویی و تولیدکنندگان محتوا، سال گذشته نیاز شدید به سیستمی پیدا شد که اول از همه مستقل از آپارات نباشد و جزوی از بدنه آپارات باشد و دوم  اینکه محتوای مخاطب پسند در آن درآمد بهتری را کسب کند.

برای انجام این کار باید مبنای محاسبه درآمد کاربران تغییر میکرد، دیگر نیاز به مبنایی بود که ارتباط بیشتری با کیفیت یک ویدیو داشته باشد و از بین گزینه های موجود،مبنای محاسبه را بر اساس زمانی که مخاطبان تولیدات ویدیویی را تماشا میکردند، قرار دادیم.

نتیجه این تغییر، رشد کیفیت محتواهای ویدیویی بود؛ دیگر تولیدکنندگان با تیتر یا کاور جذاب و گرفتن بازدید درآمد کسب نمیکردند، بلکه هنر نگه داشتن مخاطب و دیدن دقیقه های بیشتر ویدیو چیزی بود که برای تولیدکنندگان درآمد به همراه داشت.

کسب درآمد از آپارات

با وجود تغییرات مثبت، اما همچنان مشکل عمده ای وجود داشت؛ عدم دریافت مقدار متناسب درآمد در مقایسه با سودآوری کانال! این عدم تناسب هم به معنی کسب درآمد کمتر و هم به معنی کسب درآمد زیادتر بود. به معنی ساده تر ما از تولیدکنندگان حمایت میکردیم، اما جیب هایمان یکی نبود.

تفاوت نقطه درآمد آپارات با نقطه پرداخت تولیدکننده ها تا زمانی که از تولیدات خوب حمایت می شد برای آپارات دغدغه ای نبود، دلیلی که باعث تغییر این سیستم شد عدم تناسب مقدار پول سازی یک کانال و دریافت متناسب و مساوی همه از این مقدار بود.

همینطور وجود موانع دیگری که کاربران بارها در نظرات خود آنها را با ما به اشتراک گذاشته بودند و همینطور صحبت و مصاحبه با کاربران فعال در این سیستم، در نهایت باعث شد تا دست به تغییراتی بزنیم که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد.

شریک شدن آپارات و تولیدکننده ها

اگر بتازگی به قسمت کسب درآمد آپارات سر زده باشید متوجه تغییراتی شده اید؛ بزرگترین تغییر، شریک شدن تولیدکنندگان محتوا به صورت کاملا دقیق با آپارات هست. همانطور که می‌دانید درآمد اصلی آپارات از نمایش تبلیغات بر روی محتواهای ویدیویی است؛ و اکنون شمارش دقیق تعداد تبلیغ های موفق نمایش داده شده برروی محتوای هر کانال، به ما امکان سنجش دقیق سودآوری هر کانال و تقسیم مساوی آن با صاحب کانال را می دهد.

چرا از کلمه شراکت استفاده می‌کنیم؟

تصور کنید در یک ماه مشخص و در یک دسته بندی خاص از محتواها مانند دسته بندی بازی و سرگرمی، تبلیغاتی با قیمت گران تر از حد متوسط فروخته شود و بر روی آن ها به نمایش در بیاید؛ این اتفاق باعث افزایش درآمد تمام کانال هایی می شود که تولیدکننده محتواهای حوزه بازی و سرگرمی هستند.

به بیان ساده تر از این پس حتی اگر یک تبلیغ با میانگین قیمتی خوب بر روی یک ویدیو نمایش داده شود، تولیدکننده و پلتفرم در این افزایش به صورت کاملا مساوی شریک هستند. حالا همین حالت را برای زمانی در نظر بگیرید که بر روی یک دسته بندی خاص از محتواها در یک ماه شاهد کاهش حجم تبلیغات یا میانگین قیمتی آن باشیم.

جزییات محاسبه درآمد؟

همانطور که گفته شد از این پس درآمد یک کانال بر اساس نمایش موفق تبلیغات بر روی محتواهای آن کانال هست. هر تبلیغی که حداقل 4 ثانیه از آن توسط مخاطبانتان دیده شود به عنوان یک تبلیغ موفق شمارش شده و سود حاصل از آن با شما بصورت مساوی و گاه بیشتر به نفع تولیدکننده تقسیم میشود.

برای عضویت در برنامه درآمدزایی آپارات، کلیک کنید.

Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

شهریار نوبهار

شهریار نوبهار در سال‌های گذشته مشغول کار در رسانه‌های مختلف کاغذی و آنلاین بوده. او خودش را دانشجوی همیشگی علوم ارتباطات می‌داند و به نظرش فوتبال زیباترین اختراع و پدیده‌‌ی انسانی است. سر آلکس فرگوسن و جف بزوس هم شخصیت‌های مورد علاقه‌اش هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.